e-mail: kontakt@systemylokalizacyjne.pl
konsultant: 536 006 500
Urządzenie bez kosztów montażu już od 57 zł!
Zamów już dziś lokalizator Connect&GO i zamontuj go samodzielnie!

Czym jest system e-TOLL


Państwowy system e-TOLL to rozwiązanie umożliwiające bezpośrednie pobieranie opłat za przejazdy po wskazanych płatnych odcinkach dróg krajowych - między innymi autostrad, dróg ekspresowych oraz krajowych, którymi zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. e-TOLL to następca dobrze znanego kierowcą zawodowym systemu viaTOLL.

Ułatwienie, jakie wprowadza to oczywiste zastąpienie tradycyjnych bramek i systemu poboru opłat, jaki obowiązywał do 30 listopada 2021 roku. Już od 1 grudnia 2021 roku przejazd przez miejsca, gdzie wcześniej istniały szlabany jest otwarty.

Kto i gdzie musi mieć system e-TOLL

Nowe rozwiązania obejmują nie tylko samochody dostawcze i ciągniki siodłowe. Zmiany dotykają również pojazdów osobowych i motocykli, które poruszają się po płatnych odcinkach dróg objętych systemem eTOLL, od tego czasu korzystanie z systemu e-TOLL obowiązuje również ich. Każdy właściciel samochodu osobowego jest zobowiązany do płatności za przejazd w systemie tak samo, jak kierowcy pojazdów o DMC przekraczającej 3,5 tony. Za przejazd więc należy zapłacić w aplikacji lub w przypadku często poruszania się po takich odcinkach skorzystać z urządzeń, które zsynchronizują nam system poboru opłat i zdejmą z nas obowiązek pamiętania o opłatach, a także zaoszczędzą nam cennego czasu na ich wykupienie.

system e-toll

Wydatki na urządzenia do obsługi systemu e-TOLL

Jak informuje Ministerstwo Finansów, wydatki poniesione w związku z zakupem urządzeń do obsługi e-TOLL można odliczyć od dochodu do wysokości 500 zł na jedno urządzenie. Odliczenie dotyczy przedsiębiorców, którzy dokonali instalacji urządzeń GPS do celów rozliczeniowych z systemem e-TOLL. Ulga dotyczy wydatków i opłat w kwocie netto, poniesione opłaty podlegają odliczenie nawet w przypadku, kiedy zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodu. Odliczenie przysługuje na podstawie opodatkowania dla danego typu rozliczeń. Odliczenia wskazuje się w zeznaniu podatkowych, który składany jest za dany rok podatkowy.

Obsługa e-TOLL ZSL i danych z tachografu

Jesteśmy dopuszczonym i certyfikowanym operatorem ZSL do systemu e-TOLL, który to obsługuje systemy poboru opłat drogowych w Polsce. Udostępniany przez nas kompleksowy system monitoringu to idealne rozwiązanie dla flot posiadających tachografy.

Jako jedni z pierwszych na rynku uzyskaliśmy certyfikaty pozwalające na dostarczaniu obsługi e-TOLL dla naszych klientów. Nasze zintegrowane z systemem e-TOLL lokalizatory ZSL przesyłają dokładną lokalizację pojazdów przekazując wszelkie niezbędne informacje do systemów operatora. Dzięki temu od 1 grudnia 2021 roku z autostrad i innych płatnych dróg znikają bramki przez co pokonywanie trasy jest szybsze i mniej problematyczne.

Jak działa e-TOLL w naszych urządzeniach

Dzięki satelitarnemu sprawdzaniu pozycji GPS, dostarczone urządzenie dostarcza niezbędnych danych do systemu e-TOLL i wirtualnych bramek, przez co rejestrowane są tylko te kilometry, które rzeczywiście zostały pokonane przez naszą flotę. System przesyła informację do Ministerstwa Finansów, które przeliczy przejechane kilometry na odpowiednią kwotę.

Urządzenie ZSL e-TOLL

W odróżnieniu od urządzeń OBU, ZSL to urządzenia montowane przez profesjonalny serwis na stałe w pojeździe. Odpowiedni montaż zapewnia nie tylko poprawne działanie, ale również bezpieczne niedostępne bezpośrednio miejsce. Samo urządzenie oprócz funkcji obsługi e-TOLL zapewnia również szereg ułatwień i wartościowych informacji przesyłanych do systemu monitoringu pojazdu ASNET. System rejestruje nadajnik GPS i sczytuje wiele cennych danych odpowiednio je formatując i przestawiając w czytelnym systemie zewnętrznym oferowanym przez naszą firmę. Dodatkowo lokalizator GPS to większe bezpieczeństwo samej floty, jak i kierowcy.

 
Porozmawiaj z naszymi konsultantami, aby poznać szczegóły naszej oferty i dostosować ją do Twoich potrzeb!
Zadzwoń: 536-006-500 lub napisz: kontakt@systemylokalizacyjne.pl
Kontrola pojazdów ASNET – Twój samochód w dobrych rękach! Przejmij kontrolę!