e-mail: kontakt@systemylokalizacyjne.pl
konsultant: 536 006 500
Urządzenie bez kosztów montażu już od 57 zł!
Zamów już dziś lokalizator Connect&GO i zamontuj go samodzielnie!

GPS Monitoring floty ASNET - Najczęściej zadawane pytania


Pytania ogólne:
 
+ Dlaczego ASNET?
ASNET świadczy usługi ochrony i monitoringu już ponad 20 lat. ASNET to setki zadowolonych klientów i tysiące monitorowanych pojazdów. Dbałość o klienta oraz stabilna i niezawodna usługa to nasze atuty, a wszystko to w atrakcyjnej cenie. Nie zastanawiaj się i dołącz do nas już dziś.
+ Ile kosztuje monitoring GPS?
Koszty miesięczne monitoringu GPS zależą od wybranej opcji, sposobu zawarcia umowy i zakresu funkcjonalności jakie wybierzesz. Skontaktuj się z działem handlowym aby poznać wszystkie szczegóły i możliwości jakie oferuje nasz system. Nasz profesjonalny przedstawiciel handlowy podpowie Ci jaka opcja i funkcjonalności są dla Ciebie najbardziej korzystne.
+ Jakie są koszty monitoringu pojazdów w następnych latach trwania umowy?
W trosce o przejrzystość oferowanego produktu jakim jest System Ochrony i Monitoringu Pojazdów ASNET gwarantujemy stałą kwotę abonamentu w kolejnych latach trwania umowy.
+ Co zyskuje wybierając podłączenie interfejsu CAN

Decydując się na wybór opcji Monitoringu Pojazdów GPS z podłączeniem CAN zyskujesz dostęp do kompleksowego zestawu dodatkowych danych, raportów oraz alertów.

 

Dzięki podłączeniu interfejsu CAN możesz kontrolować dane takie jak:

- Poziom i zużycie paliwa pojazdów

- Obroty silnika

- Przebieg odczytywany z komputera pojazdu

- Siła nacisku na pedał gazu

 

Dodatkowo w aplikacji pojawią się ikony zdarzeń takich jak:

- Otwarcie drzwi

- Stan zamka centralnego

- Kontrolka ładowania akumulatora

- Stan świateł

- Stan zapięcia pasów bezpieczeństwa

- Stan hamulca awaryjnego (ręcznego)

 

Uruchomienie interfejsu CAN pozwoli Ci korzystać z dodatkowych alertów takich jak:

- Informacja o otwarciu drzwi

- Informacja o otwarciu bagażnika

- Informacja o użyciu biegu wstecznego

- Informacja o włączeniu świateł awaryjnych

+ Zakup czy dzierżawa? Co wybrać?

Zastanawiasz się jaką opcję wybrać? Żeby odpowiedzieć na to pytanie należy zastanowić się co zyskujesz decydując się na każdą z nich. 

 

Kiedy wybierzesz opcję dzierżawy ponosisz obniżone koszty startowe usługi, oraz stałą kwotę abonemntu miesięcznego oraz dzierżawy lokalizatora GPS na cały okres trwania kontraktu. Po zakończeniu kontraktu, jeżeli nie zdecydujesz się na jego przedłużenie nie musisz też zastanawiać się co zrobić z posiadanymi urządzeniami, ponieważ zostaną one zwrócone wraz z ich demontażem. W przypadku trudnej sytuacji finansowej firmy lub innych zdarzeń losowych masz też prawo do zawieszenia usługi na okres do 3 miesięcy.

 

Wybierając opcję zakupu ponosisz wyższe koszty startowe, ale jednocześnie stajesz się właścicielem nowoczesnych lokalizatorów GPS. Zyskujesz gwarantowaną niską kwotę abonamentu miesięcznego za usługę lokalizacyjną i nie jesteś związany długoterminowym kontraktem. W przypadku zakupu również przysługuje Ci zawieszenie usługi na okres do 3 miesięcy.

+ Zamontowano lokalizatory GPS w moich pojazdach, co dalej?
Jeżeli zdecydowałeś się na wdrożenie usługi Monitoringu Pojazdów GPS ASNET dla swojej floty to następnym krokiem z Twojej strony będzie wypełnienie dokumentu "Załącznik pojazdowy" jaki od nas otrzymasz i odesłaniu go na adres centrali firmy. W trosce o Twój cenny czas we współpracy z firmą kurierską dajemy możliwość odbioru dokumentów z Twojej lokalizacji przez kuriera we wcześniej ustalonym terminie. Po montażu lokalizatora GPS w Twoim pojeździe otrzymasz na wskazany w zamówieniu adres mailowy dane i instrukcję do logowania w Systemie Monitoringu i Ochrony Pojazdów ASNET. I to wszystko, od tego momentu możesz bez ograniczeń korzystać z Portalu Lokalizacyjnego.
 
Pytania dotyczące montażu:
 
+ Na jakich zasadach odbywa się montaż lokalizatora GPS?

Montaż i uruchomienie System Monitoringu i Ochrony Pojazdów ASNET zazwyczaj odbywa się w jednym z ponad 40 autoryzowanych serwisów na terenie kraju. Urządzenie wielkości pudełka od papierosów jest montowane w pojeździe w taki sposób, aby nie było dostępne dla osób trzecich, tj kierowców i pasażerów. Antenat GPS jest montowana na podszybiu, aby zapewnić jak najdokładniejsze namierzanie poajzdu przez satelity GPS.

 

W przypadku większych flot można skorzystać z usługi serwisu mobilnego, który wykonuje montaże lokalizatorów w lokalizacji wskazanej przez klienta.

+ Jak długo trwa montaż lokalizatora GPS w pojeździe?
Zazwyczaj montaż lokalizatora GPS w przypadku usługi samej lokalizacji pojazdu nie przekracza 1 godziny. Jednakże w przypadku podłączenia interfejsu CAN instalacji dodatkowych czujników, czytników, lub sond paliwa, czas montażu może się wydłużyć zależnie od rodzaju pojazdu i typu podłączanych usług dodatkowych.
+ Czy muszę podstawiać moje pojazdy do autoryzowanego serwisu w celach montażowych?
Z reguły montaże lokalizatorów GPS mają miejsce w jednym z ponad 40 punktów autoryzowanych na terenie kraju. Istnieje jednak możliwość skorzystania z serwisu mobilnego, który dotrze we wskazane przez klienta miejsce i dokona montażu. Wszelkie szczegóły dotyczące montażu lokalizatorów GPS ustalane są przed wdrożeniem z działem realizacji.
+ Posiadam system monitoringu GPS innej firmy, czy mogę go przenieść do systemu ASNET?
Posiadasz już system monitoringu GPS innej firmy? Skontaktuj się z naszym działem technicznym pod numerem 536 006 700 lub e-mail serwis@systemylokalizacyjne.pl. Istnieje szansa, że uda się przenieść Twoje pojazdy do naszego systemu bez konieczności wymiany urządzeń.
+ Jak sprawdzić czy mój samochód obsługuje interfejs CAN?
Nie każdy pojazd jest wyposażony w szynę interfejsu CAN do której możemy podłączyć lokalizator GPS w taki sposób, aby przesyłał dodatkowe dane takie jak przebieg z zegarów, obroty silnika czy poziom paliwa. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czy Twoj pojazd obsługuje podłączenie CAN skontaktuj się z naszym działem technicznym pod numerem 536 006 700 / e-mail serwis@systemylokalizacyjne.pl lub działem wsparcia pod numerem 536 006 400 / e-mail wsparcie@systemylokalizacyjne.pl. Nasi specjaliści sprawdzą czy Twój pojazd znajduje się na liście aut z obsługą interfejsu CAN.
 
Pytania związane z funkcjonalnością systemu:
 
+ Czy muszę instalować dodatkowe oprogramowanie na moim komputerze?
System Monitoring i Ochrony Pojazdów ASNET jest aplikacją w pełni obsługiwaną za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Nie wymaga instalowania dedykowanego oprogramowania do obsługi Portalu Lokalizacyjnego. Sprawia to, że dostęp do systemu masz z każdego komputera podłączonego do sieci internet.
+ Czy mapy używane w systemie monitoringu pojazdów ASNET są dokładne?
Usługa Systemu Monitoringu i Ochrony Pojazdów ASNET GPS jest świadczona przy pomocy bardzo dokładnych map cyfrowych. Dzięki częstym aktualizacjom z każdym dniem mapy stają się jeszcze bardziej dokładne i są uzupełniane o nowe szczegółowe adresy. Użytkownicy doceniają także fakt, że bardzo często oprócz lokalizacji (adresu i ulicy) wyświetlany jest także numer budynku najbliższej lokalizacji.
+ Czy z jednego konta może korzystać kilku użytkowników jednocześnie?
System Monitoringu i Ochrony ASNET jest dostarczany do klienta z indywidualnym kontem użytkownika, które nie ma ograniczeń w zakresie jednoczesnego zalogowania się wielu użytkowników.  Istnieje też możliwość wykupienia dodatkowych kont  w przypadku kiedy zachodzi ptorzeba rozdzielenia floty na różne konta z posczególnymi pojazdami i ograniczonym poziomem uprawnień.
+ Czy system monitoringu GPS ASNET działa po za granicami kraju?

System Monitoringu i Ochrony Pojazdów GPS ASNET wspiera funkcję śledzenia pojazdów online za granicami kraju, aby jednak funkcja śledzenia za granicą była aktywna wymagane jest uruchomienie usługi roaming na karcie SIM znajdującej się w lokalizatorze GPS. Kiedy korzystamy z Pakietu ROAMING zyskujemy dostęp do śledzenia pojazdów na mapie w trybie online tak jak ma to miejsce w kraju. Sprawia to także, że dostęp do analiz i raportów jest natychmiastowy.

 

Co w przypadku kiedy pojazd nie ma wykupionej usługi Pakiet ROAMING, a wyjedzie za granice kraju?

Pojazd na mapie online zatrzyma się na granicy kraju do którego wjechał, następnie trasy i inne aktywności są zapisywane do pamięci wewnętrznej lokalizatora. Po powrocie do kraju wszystkie dane są przesyłane na serwer i po ich przesłaniu i zapisaniu będą dostępne do analizy. Należy pamietać też o tym, że pamieć lokalizatora jest ograniczona i w przypadku długich wyjazdów (kilka tygodni bądź miesięcy) pamięć może zostać zapełniona co uniemożliwi dalszą rejestraje tras do momentu, aż te nie zostaną przesłane na serwer.

+ Jak długo przechowywana jest historia tras moich pojazdów?
Dostęp do historii lokalizatora klientów korzystających z Systemu Monitoringu i Ochrony Pojazdów ASNET obejmuje okres 3 miesięcy od momentu montażu lokalizatora w pojeździe. Dostęp jest udzielony w czasie rzeczywistym z poziomu funkcji raportów i analiz znajdujących się w systemie. Klient może indywidualnie wystąpić o rozszerzenie dostępności archiwum nawet do 5 lat.
+ Czy mogę przy pomocy systemu monitoringu pojazdów kontrolować pracę handlowców?
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów wyposażyliśmy System Monitoring i Ochrony Pojazdów ASNET w funkcje obsługi stref. Pozwala to łatwy sposób weryfikować obecność przedstawicieli handlowych w wyznaczonych punktach. Zestaw alertów oraz dedykowane dla tego rozwiązania raporty w jasny i przejrzysty sposób zweryfikują dla Ciebie czy Twoi pracownicy odwiedzili wszystkie punkty handlowe jakie dla nich zaplanowałeś. W specjalnym raporcie oprócz informacji o fakcie wjazdu/wyjadu znajdziesz też dane o tym jak długo pojazd przebywał w strefie co jasno weryfikuje ile czasu pracownik poświęca na poszczególne punkty.
+ Czym są alerty i jak działają?
Aby usprawnić kontrolę pojazdów i kierowców w Systemie Monitoring i Ochrony Pojazdów GPS ASNET zaimplementowaliśmy funkcjonalność "Alertów". Jest to kompleksowy zestaw powiadomień definiowanych indywidualnie dla każdego pojazdu. Dzięki tej funkcji, w aplikacji pojawiają się powiadomienia o np. przekroczeniu przez pojazd prędkości 150 km/h, jazdy na przekroczonych obrotach, przekroczeniu temperatury silnika lub o innych sygnałach podłączonych do lokalizatora takich jak otwarcie drzwi czy alarm włamaniowy. Każdy z alertów można zaprogramować w taki sposób, aby w momencie wystąpienia danego zdarzenia przesłał powiadomienie na wskazany adres e-mail lub w postaci wiadomości SMS na wskazany numer telefonu.
 
Pytania dotyczące sposobu realizacji usługi:
 
+ Kto ponosi koszty transmisji danych?
Aktywna karta sim jest zamontowana w lokalizatorze GSM. Wszystkie koszty związane z transmisją leżą po stronie ASNET. Za granicą usługi są świadczone po wykupieniu pakietu roamingu, który jest oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie.
+ Jaki jest czas realizacji mojego zamówienia?
W trosce o klienta firma ASNET dokłada wszelkich starań, aby czas od momentu złożenia zamówienia do realizacji montażu i przekazania danych do logowania do Systemu Monitoringu i Ochrony Pojazdów ASNET był jak najkrótszy. Średni czas oczekiwania na wdrożenie systemu to od 2 do 4 dni.
+ Czy serwery monitoringu pojazdów ASNET działają bez przerw?
Tak, serwery Systemu Monitoringu i Ochrony Pojazdów są dostępne przez 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.
+ Czy mogę czasowo zawiesić świadczenie usługi?
Wychodząć na przeciw oczekiwaniom naszych klientów zdecydowaliśmy się wprowadzić możliwość zawieszenia usługi na okres do 3 miesięcy. Przestój w działalności firmy? Rozbity pojazd? Oczekiwanie na nowy pojazd? Właśnie dla takich sytuacji stworzona jest możliwość zawieszenia kontraktu na okres do 3 miesięcy.
+ Na jaki okres udzielana jest gwarancja na lokalizator GPS?
Jesteśmy pewni wysokiej jakości urządzeń lokalizacyjnych. Nie ograniczamy gwarancji do 12 czy 24 miesięcy. Nasz lokalizator GPS obejmuje bezpłatna gwarancja na cały okres trwania kontraktu!
 
ASNET świadczy usługi monitoringu już ponad 20 lat. ASNET to setki zadowolonych klientów i tysiące monitorowanych pojazdów. Dbałość o klienta oraz stabilna i niezawodna usługa to nasze atuty, a wszystko to w atrakcyjnej cenie. Nie zastanawiaj się i skorzystaj z naszych usług już dziś!
+ Czy raporty w systemie monitoringu pojazdów ASNET są generowane w trybie online?
Wszystkie raporty, które użytkownik może wygenerować w Systemie Monitoringu i Ochrony Pojazdów ASNET GPS są dostępne w trybie online i są generowane błyskawicznie na potrzeby szczegółowej analizy tras i zdarzeń dla floty lub indywidualnego pojazdu.
 
Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną pod numerem 536 006 500, lub napisz do nas na adres kontakt@asnetgps.pl