Monitoring pojazdów

Skuteczne zabezpieczenie wlewu paliwa

 


Znaczącym problemem właścicieli samochodów ciężarowych jest kradzież paliwa. Osiągnięcia technologiczne stosowane w istniejących systemach monitorujących pozwalają coraz łatwiej i dokładniej kontrolować to zjawisko. Obok zastosowania sond paliwowych mierzących bieżący stan paliwa proponujemy rozwiązanie umożliwiające wychwycenie momentu kradzieży i  wysłanie informacji alarmowej do całodobowego Centrum Monitoringu Pojazdów. Interfejs korka wlewu daje możliwość wykrycia i zarejestrowania momentu otwarcia korka wlewowego, zaalarmowania kierowcy a także powiadomienia dyspozytora.

zkw1

 

Zastosowana technologia RFID (Radio Frequency IDentification) gwarantuje 100% bezpieczeństwa, niezawodności i bezawaryjności.

 

zkw2

 


Jego unikalna konstrukcja umożliwia bardzo łatwy i pewny, nie naruszający konstrukcji baku, montaż. Rozwiązanie zostało przygotowane do najczęściej spotykanej na rynku średnicy wewnętrznej wlewu - 80 mm. W przygotowaniu przez producenta są również inne średnice wlewu.

Dodatkową korzyścią jest możliwość zainstalowania sitka uniemożliwiającego wsunięcie do zbiornika węża do ściągania paliwa i połączenie czujnika otwarcia z systemem alarmowania.